اهرمکو سازنده انواع تاورکرین و بالا برهای ساختمانی و آلیماک

ساخت بالابر و آسانسور کارگاهی،مصالح و نفربر، تاورکرین، آسانسور کارگاهی آلیماک

40سال است که به لطف ایزد منان با بهترین کیفیت و بالاترین سطح خدمات در اوج ایستاده ایم

کلیک کنید

انواع تاورکرین

تعریف تاور کرین

تاور کرین یک نوع جرثقیل برجی می باشد که قابلیت جا به جایی و بالا بردن اجسام سنگین تا ارتفاع معین و شعاع گوناگونی را دارد.  مانور بالای تاورکرین و توان بار برداری مناسب ان موجب گشته تا تاور کرین به انتخاب اول بسیاری از پروژهای ساخت و ساز و بار برداری تبدیل گردد.

به طور پیوسته جهت ساخت سازه های مرتفع و بزرگ به ویژه کار در ارتفاعات و بسیار بالاتر از سطح زمین مشکلاتی وجود داشت. حمل و بالا بردن مصالح و تجهیزات با وزن و حجم زیاد در سازه به نیرو و هزینه زیادی نیاز داشت. این مشکل با تولید اولین تاورکرین تا مقدار زیادی رفع شد.
تاور کرینهای اولیه و نخستین برای رفع مشکلات جایجایی مصالح سنگین جهت ساخت سازه های عظیم به دست تمدنهای باستانی اختراع و مورد استفاده قرار گرفت و با نیروی کارگران و چهارپایان کار می کرد که در ساخت ساختمان های بلند در آن زمان کاربرد داشت و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را می داد.

انواع تاور کرین

تاور کرین به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که هر یک از آنها نیز در انواع گوناگونی می باشند.

  • تاورکرين خود نصب شونده
  • تاورکرين کمک نصب شونده

تاورکرين خود نصب شونده( خود مونتاژ )GMR

اين نوع از ماشين آلات به گونه ای طراحي گشته اند که به راحتی و به سرعت حمل و نقل و حتي نصب می گردند، که به دو نوع خود کششي و کمک کششي تقسیم می شوند.

  1. تاورکرين خود نصب شونده (خودکششي)
    اين ماشين قادر است به یاری ژنراتور و موتورخود نصب شود و حرکت کند و از منبع تغذيه خارجي و جرثقيل زميني بی نیاز است.
  2. تاور کرین خودنصب شونده (کمک کششي)
    اين نوع از ماشين آلات به وسیله منبع تغذيه(برق) راهندازي و نصب می گردند و جهت حرکت نياز به يک حمل کننده دارند.

تاورکرين کمک نصب شونده

اين نوع از جثقیل های برجی دارای سایز بزرگتر و ظرفيت بلند کردن اجسام بزرگتر می باشند، آنها توسط قطعات ارتفاعی مخصوص به خود ارتقاء ميابند و داراي دو مدل کلی از جمله:

تاورکرين کمک نصب شونده ثليبي
اين نوع جرثقیل به شکل ثليب نصب ميگردد که داراي گردش ۳۶۰درجه می باشد و جهت پروژه اي که نياز به پوشش همه منطقه را دارد استفاده ميگردد، آنها قابل قابل نصب در ارتفاعات مختلف می باشند، در این مدل از تاور کرین فشار بار روي بازوی بار بررداری فلش  و به وسيله شاريوت به جلو وعقب ميراند و کنتر فلش و وزنه های  نعادل (بلوکهای بتنی) وظیفه متعادل نگاه داشتن تاور کرین را به عهده دارند.
تاورکرين کمک نصب شونده بوم خشک يا سري mr
اين مدل از تاورکرین در ايران به نام تاور کرین بوم خشک شناخته می شود که به صورت r کوچک هستند و ما هم آنها را سري mr ميناميم  در این مدل از تاور کرین  بازوی بار برداری شان به بالا وپايين حرکت ميکند که باعث تمایز آنها گشته.آنها در شرايط ويژه و مخصوصي مورد استفاده قرار ميگيرند،
مانند نيروگاه ها، بنادر، کارگاها و…. در برخی موارد زمانی که دو ساختمان بلند پروژه شما را احاطه کرده اند و قادر به استفاده انواع دیگر نیستید، بوم خشک ها به کمک شما می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظراتمشتریان

شرکت اهرم کو در زمینه پشتیبانی و خدمات بسیار فعال بوده و همواره راهنما و همراه پروژه های عمرانی ما بوده است